SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR

Chip Tuning Nedir?

Modern enjeksiyonlu araçlarda motor, ECU (Engine Control Unit) adı verilen bir parça tarafından yönetilmektedir. ECU, aracın hava/yakıt karışım miktarını, avansını, turbo basıncını, yakıtın püskürtülme basıncını ve birçok parametreyi sensörlerinden aldığı verilere dayanarak yönetir. Hangi sıcaklıkta ne kadar yakıt gönderileceği, ateşlemenin ne zaman yapılacağı gibi birçok ayar, otomobil üreticileri tarafından ECU içine kaydedilmiştir. Chip Tuning, bu ayarların performans ve yakıt ekonomisine göre yeniden düzenlenmesidir.

Neden araç üreticileri bu gücü bu seviyede sunmuyolar ?

Üreticiler araçlarını tüm dünya pazarına sunmak için tasarlıyorlar ve bunun neticesinde bir çok etken araçların , kapasitelerinin altında piyasaya sürülmesine sebep oluyor (Egzoz emisyon standartları, sıcaklık ve iklim farklılıkları , vergilendirme politikaları ve satış politikaları gibi).
Günümüzde birçok marka kendi bünyelerindeki modifiye firmaları veya anlaşmalı oldukları firmalar vasıtası ile satış sonrasında aynı hizmeti çok yüksek fiyatlarla kullanıcılarına sunmaktadır.

Chip tuningin aracıma bir zararı olurmu ?

Hayır kesinlikle aracınıza bir zararı olmaz , kaliteden ve güvenli limitlerden ödün vermeden yaptığımız bu işlem sonrasında aracınızı güvenli bir şekilde kullanırsınız .

Chip tuning işlemninden sonra yakıt tüketimim artarmı ?

Performans için bile yazılım yaptırmış olsanız dahi yakıt tüketiminizin artması söz konusu olmayacak, aynı kullanım koşullarında yakıt tüketiminizde yaklaşık %10 azalma olacaktır.

Chip tuning işlem süresi nekadardır ?

Araçların marka ve modeline göre değişkenlik göstermekle beraber 1 ila 2 saat kadar sürmektedir.

Aracım garantiden çıkarmı?

Aracınızda her hangi bir fiziksel değişiklik oluşmadan, sadece aracın beyin programını değiştirdiğimizden genel olarak gözle ve elektronik anlamda fark edilmesi söz konusu değildir. Ayrıca arıza tespit cihazları tarafından da görünemez.

Yaptığınız işte garanti veriyormusunuz?

Aracınıza yaptığımız işlem sonrası servisinizde yapılan güncellemeler için ömür boyu güncelleme garantisi ve aracınızın yazılımını orijinal haline çevirmeniz için bize uğramanız yeterli olacaktır.

Araç siyah duman atarmı?

Genel olarak kullanıcılar arasında kulaktan kulağa dolaşan bir başka soru ise siyah duman üzerinedir. Kesinlikle hayır,  yazılımlarımız aracınızın genel çalışma koşullarını görsel veya fiziksel olarak değiştirmeyecektir.
Motorunuzun hava/yakıt karışımı optimum seviyede kalacaktır.

Bunların haricinde sorularınız varsa bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Designed By: Zet Yazılım